Zrušení koncertu Magdaleny Kožené

9.10.2015 / Zprávy / Martina Klausová

 

Česká filharmonie a hudební agentura C.E.M.A. s politováním oznamují, že jsou z důvodu onemocnění klavíristky Mitsuko Uchida nuceny zrušit konání koncertu:

Sobota 10. října 2015, 19:30 hodin, Dvořákova síň Rudolfina
Magdalena Kožená – mezzosoprán
Mitsuko Uchida – klavír

Za vzniklé komplikace se publiku omlouváme!

Peníze za vstupenky zakoupené v pokladně Rudolfina budou vráceny tamtéž do 30. 10. 2015. V případě platby převodem se prosím obraťte na zákaznický servis České filharmonie (tel. 227 059 227). Peníze za vstupenky zakoupené přes internet ceskafilharmonie.cz nebo colosseumticket.cz dostanou zákazníci automaticky zpět na svůj účet. Peníze za vstupenky zakoupené v prodejní síti Colosseum Ticket budou vráceny na stejném prodejním místě, na němž byly vstupenky pořízeny.

Vstupenky zakoupené v síti Ticketportal lze vrátit v místě zakoupení na základě předložení platné vstupenky, bližší informace na tel. 224 091 439.

Protože Magdalena Kožená bude díky své rezidenci ve 120. sezoně České filharmonie vystupovat v Praze výjimečně vícekrát, mohou si zájemci zakoupit vstupenky na jiný z těchto koncertů, např.: 

Magdalena KOŽENÁ & Sir Simon RATTLE – klavír & komorní soubor
út 19. 1. 2016 v 19:30, Dvořákova síň, Rudolfinum, Praha

Ojedinělým projektem Magdaleny Kožené v rámci její rezidence u ČF bude koncert s komorním souborem. Hudebníci, kteří v rámci projektového ansámblu spojí své interpretační umění, jsou uznávanými špičkami ve svých oborech v čele s šéfdirigentem Berlínské filharmonie Sirem Simonem Rattlem; ten se tentokrát představí jako vynikající klavírista. Ke slavným jménům všech zúčastněných interpretů a k proslulým skladatelům, jejichž díla hudebníci zprostředkují, se díky invenční dramaturgii připojí i básnický génius: program přispěje k velkolepým celosvětovým oslavám 400. výročí úmrtí Williama Shakespeara.

Magdalena Kožená & La Cetra Barockorchester Basel, Andrea Marcon (umělecký vedoucí), Ondřej Havelka (režie scénického pojetí)
st 24. 2. 2016v 19:30, Dvořákova síň, Rudolfinum, Praha

Se souborem La Cetra Barokorchester Basel, který pod vedením italského dirigenta, varhaníka, cembalisty a muzikologa Andrei Marcona patří v současné době k naprosté světové interpretační špičce v oboru barokní hudby, Magdalena Kožená spolupracuje velmi často. Jejich společný program zařazený do Magdaleniny rezidence je však naprostou premiérou nejen po stránce dramaturgické (do kontrastu je postaven atraktivní monteverdiovský program se skladbami současných autorů), ale i interpretační: režii poloscénického nastudování programu svěřila Magdalena svému dlouholetému spolupracovníkovi a příteli, režisérovi Ondřeji Havelkovi.