Jak přelstít zlého vlka ? Péťa to (za pomoci zvířátek) dokáže

Malý Péťa se prvního jarního dne probudí a krásné ráno se promění v úžasné dobrodružství. Péťa a jeho kamarádi - ptáček, kočka a kachna – totiž přelstí zlého vlka. Hudební pohádka pro všechny.

Tentokrát nás čeká krásná a napínavá hudební pohádka. Jmenuje se Péťa a vlk a napsal ji ruský skladatel Sergej Prokofjev. Vypráví o tom, jak se Péťa prvního jarního dne probudí a krásné ráno se promění v úžasné dobrodružství. Péťa a jeho kamarádi - ptáček, kočka a kachna – totiž přelstí zlého vlka.

A teď pozor, pohádka už začíná!

Jednou časně zrána malý Péťa otevřel vrátka a vyběhl na velikánskou louku.

Na vysokém stromě seděla Péťova známá pěnkava a zpívala si.

Ze dvora se vesele vykolébala tlustá kachna a šla se vykoupat do rybníka.

V trávě se objevila kočka a plížila se směrem ke stromu.

Z domku vyšel dědeček. Zlobí se, že Péťa utekl ven a bere jej zpátky domů.

Mezitím kachna vylezla z rybníka. V tom se od lesa přihnal ohromný vlk, vycenil svá ostrá zubiska a milou kachnu spolknul.

Jak to pěnkava a kočka vidí – frrrr a hups - do bezpečí na strom.

Péťa, který se díval oknem, líčí na zlého vlka past. Vzal tlustý provaz, vylezl na strom, na provaze udělal smyčku a chytil vlka do lasa.

Vlk se snaží z lasa uniknout, seč mu síly stačí. Ale nejde to.

V tom z lesa vycházejí lovci s puškami. Že prý vlka zastřelí.

Ale Péťa trvá na tom, aby vlka odvedli do ZOO. Jdou tedy všichni společně. Péťa, lovci a vlk. Dědeček a kočka se dívají za nimi a všem nad hlavami poletuje pěnkava.

Všechno tedy dobře dopadlo. Dědeček je rád, že se Péťovi nic nestalo. Ptáček si zpívá, že s Péťou vlka chytili. A kachnička ? Ta také nezemřela. Kváká vesele ve vlkově břiše, protože ten vlk tak hltal, že ji spolkl živou.

Nezapomeňte si poslechnout i další díly pořadů Hravá Klasika - ZDE.

Obrázek: pinterest.de

Podcast