Jak zní klavír pod vodou? Youtuber zahrál Under the Sea na potopené piano

Klavírista a youtuber Joe Jenkins si vybral melodii "Pod mořem" z kresleného seriálu Malá mořská víla, kterou zahrál na svůj nástroj pod vodní hladinou. Na video upozornil web Classic FM.

Joe Jenkins na svém YouTube kanálu zveřejňuje videa, na nichž hraje na klavír na nezvyklých místech. Na ulici, před supermarketem, v horkovzdušném balónu nebo uprostřed tekoucí řeky. Jeho nejnovějším kouskem je však video, které Jenkins zveřejnil předminulý týden a na kterém na klavír zahrál písničku Under the Sea - česky "Pod mořem" - z disneyovky Malá mořská víla. A učinil tak přímo pod mořskou hladinou.

Jak píše web Classic FM, k nezvyklému happeningu vyzval Jenkinse jeden z jeho fanoušků. Jenkins posléze o svém záměru hrát na piano pod vodou promluvil předem v britské televizi a byl upozorněn, že takové video už před ním natočil youtuber zvaný Zealous. Ten si však vybral pouze sochu piana, potopenou na Bahamách, na kterou se nedá doopravdy hrát.

Oproti tomu Jenkins se rozhodl pod vodu umístit skutečný a funkční hudební nástroj. Velkou výzvou prý bylo už jen najít takový klavír, jehož mechanika by ve vodě ihned nenabobtnala. Volba nakonec padla na výrobek firmy Lindner, která místo dřevěných materiálů používá plast. Po vzoru slavné písně The Beatles Yellow Submarine měla Jenkinsova "klávesová ponorka" žlutou barvu. Aby zajistil, že klavír bude pod vodou opravdu vydávat dostatečně silný zvuk, přidal Jenkins na jeho plstěná kladívka ještě také kovové kolíčky. Výsledný tón tedy připomíná spíše cembalo.

Joea Jenkinse už nyní fanoušci v komentářích k videu špičkují, aby příště zahrál třeba píseň Mr. Blue Sky a přitom létal po obloze, nebo aby provedl slavnou píseň Davida Bowieho Space Oddity - kde jinde než ve vesmíru. Uvidíme tedy, s čím klavírní kejklíř přijde příště.

Úvodní foto (ilustrační): ©Profimedia

Podcast