Co poslouchají sourozenci Gudasovi ?

8.10.2014 / Pořady

Ve 41. týdnu si do studia Classic Praha Ivan Dlask pozval Karolinu a Radka Gudasovi.

Karolina Gudasová  se narodila 12.8.1992 v německém Mnichově, kde její otec hrál hokej za Hedos München. Protože vyrůstala u ledu, věnovala se od malička krasobruslení. Od pěti let také hrála na klavír a hraje dodnes. 
Po návratu do Čech do Berouna v jedenácti letech vyměnila krasobruslařské boty za piškoty a začala se věnovat tanci. Stala se členkou taneční skupiny R.A.K. Beroun v kategorii Show dance formace, se kterou se zúčastnila několika mistrovství republiky, mistrovství Evropy a mistovství světa v osmi tanečních sezónách.
Během studia na víceletém gymnáziu v Berouně objevila profesorka hudební výchovy v Karolíně její hudební a pěvecký talent. Díky tomu začala studovat zpěv nejprve v ZUŠ V.Talicha a poté u Lídy Nopové a následně u profesora Rybičky.
Na jaře roku 2010 zkusila své štěstí na konkurzu do divadla Semafor do hry Mam'zelle Nitouche a uspěla.
V roce 2011 získala roli v jazzovém muzikálu Hodiny jdou pozpátku, úspěšně odmaturovala na gymnáziu a rozhodla se pro studium umělecké školy.
Byla přijata na Konzervatoř Jaroslava Ježka na obor muzikál, kde studuje zpěv u profesorky Lenky Paulikové. Paralelně je posluchačkou vysoké školy, kterou studuje formou dálkového studia.

Radko Gudas  (* 5. června 1990, Praha, Československo) je český hokejový obránce hrající v týmu Tampy Bay Lightning v severoamerické NHL. Je synem bývalého českého obránce Lea Gudase.

Další díl pořadu Z archivu osobností vysíláme ve čtvrtek 9.10. v 19:00 hodin (P), v pátek 10. 10. ve 12:00 hodin (1. R) a v úterý 14. 10. ve 22:00 hodin (2. R).