Kytarista s adrenalinem v krvi

14.3.2019 / Dobyli svět / Martina Klausová

Kytarový virtuóz Lubomír Brabec se narodil 21. května 1953 v Plzni. V dětství se věnoval nejprve hře na housle, hru na kytaru vystudoval na konzervatoři v Plzni a v Praze u Milana Zelenky. V roce 1980 pak pokračoval v mistrovském studiu v Británii na Royal Academy of Music a ve Early Music Centr díky stipendiu od britské vlády.
Jeho interpretační umění je široké, zabírá velmi pestrou škálu loutnové a kytarové literatury. Spolupracuje s řadou pěvců a sólistů (Gabriela Beňačková, Peter Dvorský, Štefan Margita, Kateřina Englichová, Pavel Šporcl, Jiří Bárta, Lubomír Malý, Jaroslav Svěcený, Václav Hudeček). Nevyhýbá se ani spolupráci s hudebníky z oblasti populární hudby. Během své kariéry také upravil pro kytaru stovky děl jiných autorů. Natočil více než 30 CD.
Ve volném čase se intenzivně věnuje svým různorodým koníčkům. Je zaníceným vodákem, jachtařem, potápěčem, lyžařem a cestovatelem. Věnuje se canyoningu, skialpinismu a jezdí na koních.

O jeho uměleckých úspěších budou hovořit v dalším déle pořadu Dobyli svět Jiří Hlaváč a Jiří Besser. Premiéra pořadu připravena na pátek 15. března v 19:00, reprízy zazní v neděli 17.3. v 9:00 a ve středu 20.3. ve 22:00.