Orchestr v srdci Evropy

20.12.2018 / Dobyli svět / Martina Klausová

Filharmonie Brno představuje se svými 112 hráči jeden z největších středoevropských orchestrů, jenž se rozsahem i úrovní svého působení řadí k velkým orchestrům pražským i k proslulým tělesům z nedaleké Vídně.
Brněnská filharmonie hraje na festivalech a v koncertních síních celého světa. Spolupracuje s věhlasnými dirigenty a hvězdnými sólisty. Z dirigentských osobností jsou to  Jiří Bělohlávek, Serge Baudo, David Robertson ad. Z mnoha desítek sólistů stačí jmenovat Svjatoslava Richtera, Gidona Kremera, Yefima Bronfmana, Rudolfa Buchbindra, Olgu Kernovou, Fazila Saye a Sofii Jaffé.
Diskografie orchestru je po 53 letech studiové práce impozantně obsáhlá a zrcadlí jeho repertoárovou orientaci na tvorbu Leoše Janáčka a na hudbu dvacátého století.

Premiéra pořadu, v němž v čase adventním zazní ukázky ze skvostného díla Antonína Dvořáka Stabat Mater, je připravena na pátek 21. prosince v 19:00. Reprízy uslyšíte v neděli 23.12. v 9:00 a ve středu 26.12. ve 22:00. Pořad moderují Jiří Hlaváč a Jiří Besser.