Ivan Moravec i Karel Burian v nahrávkách

Nejpozoruhodnější hudební tituly roku 2020 na nahrávkách Supraphonu.

Hostem listopadového vydání pořadu bude šéfproducent vážné hudby vydavatelství Supraphon Matouš Vlčinský, který se ohlédne za edičními počiny roku 2020. Ten akcentoval velká výročí roku - nedožité 90. narozeniny velkého českého klavíristy Ivana Moravce, k nimž Supraphon vydal reprezentativní soubor 11 CD, 150. výročí narození českého skladatele Vítězslava Nováka, jemuž je věnováno CD s nahrávkou jeho Klavírního koncertu e moll a skladeb Za soumraku a Toman a lesní panna, 250. výročí narození německého velikána Ludwiga van Beethovena (CD Smetanova kvarteta i Smetanova tria), 15. výročí narození předního tenoristy Metropolitní opery a stálého hosta řady dalších operních scén Karla Buriana (vzácný komplet 3CD s nahrávkami z let 1906-1913).

Dalšími pozoruhodnými počiny byla i CD s violoncellovými suitami Johanna Sebastiana Bacha v podání Saši Večtomova, nahrávka s názvem Chaconne pro princeznu s přední českou flétnistkou Janou Semerádovou, kvartety a kvintety Josefa Myslivečka v podání Doležalova kvarteta či kompakt s názvem Codex Jacobides loutnisty Jana Čižmáře.

Více prozradí Matouš Vlčinský v pořadu, který má premiéru ve středu 17. listopadu v 15:30. Reprízy si můžete poslechnout v neděli 21.11. v 8:30 a ve středu 24.11. v 15:30.

Foto: Supraphon

Podcast