Adepti na Zlatý glóbus

8.1.2019 / Hudba stříbrného plátna / Martina Klausová
Zlatý glóbus je filmová a televizní cena udělovaná každý rok v lednu Asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu v Los Angeles. Tyto ceny jsou považovány za nejdůležitější vodítko před blížícím se rozdělováním filmových  Oscarů. Cena byla poprvé udělena v roce 1944.
Vyhlášení nominací na Zlatý glóbus se koná v prosinci. Asociace zahraničních novinářů dnes sdružuje 90 členů. Ti rozhodují o nominacích na cenu v 25 kategoriích (14 za filmové a 11 za televizní počiny). Komise režisérů HFPA uděluje ještě cenu Cecila B. DeMilla za celoživotní přínos filmu.
Hlasování má dvě fáze - nominační a finální. V té první každý novinář napíše do hlasovacího lístku pět nominovaných počinů ve všech kategoriích. Ve druhé fázi, která následuje po zveřejnění nominací, se do finálního hlasovacího lístku napíše pouze jeden navržený výkon. Sčítání lístků má na starosti firma k tomu vybraná. Výsledky hlasování se sdělují na slavnostním ceremoniálu.

Které filmy bojovaly o toto ocenění tentokrát ? Prozradí a jejich soundtrackům se bude věnovat Nikola Bojčev v dalším díle pořadu Hudba stříbrného plátna. Premiéra pořadu je připravena na středu 9. ledna v 19 hodin. Reprízy jsou připraveny na neděli 13.1. v 11:00 a pondělí 14.1. ve 22:00.