Další podzimní novinky v českých kinech

7.11.2017 / Hudba stříbrného plátna / Martina Klausová
To, co začíná jako luxusní jízda vlakem z Istanbulu do Londýna, se rychle promění v jeden z nejnapínavějších a nejzáhadnějších detektivních příběhů, jaký byl kdy vyprávěn. Předloha Agathy Christie popisuje osudy třinácti pasažérů uvízlých v přepychovém vlaku Orient expresu kdesi ve sněhových závějích na Balkáně. V okamžiku, kdy ve vlaku dojde k záhadné vraždě amerického obchodníka, každý z nich se stává podezřelým. Ve vlaku naštěstí nechybí jeden neobyčejný Belgičan s velkým knírem a dokonale pracujícími šedými mozkovými buňkami. A právě tento nejslavnější detektiv na světě, Hercule Poirot, musí závodit s časem, aby vyřešil smrtící hádanku dříve, než neznámý vrah znovu udeří.

To je anotace nové filmové adaptace slavného detektivního románu Vražda v Orient expresu, pod kterou je podepsán režisér Kenneth Branagh a která přichází do českých kin právě v těchto dnech. K dalším podzimním novinkám pak patří i akční snímek Thor: Ragnarok či americký animovaný film Coco.

Soundtrackům z těchto novinek se bude věnovat Nikola Bojčev v dalším díle pořadu hudba stříbrného plátna. Premiéra pořadu je připravena na středu 8. listopadu 2017 v 19:00. Reprízy si poslechněte v neděli 12.11. v 11:00 a v pondělí 13.11. ve 22:00.