Filmové adaptace děl Williama Shakespeara

12.11.2019 / Hudba stříbrného plátna / Martina Klausová
Hamlet se vrací domů a dostává smutnou zprávu, jeho otec, král, nedávno zemřel. A co hůř, jeho matka Gertrude se už stihla znovu provdat. Jejím novým manželem a králem je jeho vlastní strýc, Claudius. Princ je šokován a truchlí. Náhle ho navštíví duch jeho otce, který tvrdí, že ho zavraždil Claudius. Duch od mladého prince požaduje, aby se za něj pomstil. Hamlet si však nejprve musí vše srovnat v hlavě. Je příběh, který mu vyprávělo ono zjevení, pravdivý? Měl by splnit přání otcova ducha a pomstít se? Takové rozhodnutí není jednoduché, mohl by totiž zničit nejen svou milovanou Ophelii, ale i celou rodinu a království, které má zdědit.

Kdo by neznal slavný příběh dánského kralevice z pera anglického básníka, dramatika a herce, jednoho z nejvýznamnějších anglicky píšících spisovatelů a dramatiků Williama Shakespeara

V příštím díle pořadu Hudba stříbrného plátna se Nikola Bojčev zaměří na soundtracky k filmovým adaptacím děl Williama Shakespeara. Zazní ukázky z filmů Hamlet, Romeo a Julie, Jindřich V. , Titus či Julius Caesar.

Premiéra pořadu je připravena na středu 13. listopadu v 19 hodin, reprízy si poslechněte v neděli 17.11. v 11:00 a v pondělí 18.11. ve 22:00.