James Bond a Ethan Hunt

James Bond, také známý jako agent 007, je fiktivní britský tajný agent, sloužící v britské tajné službě MI6. Postavu vytvořil spisovatel Ian Fleming roku 1952 a napsal o Bondovi řadu románů, které byly vesměs všechny zfilmovány. Inspiroval se při tom svými zkušenostmi z britské tajné služby. V psaní příběhů o Jamesi Bondovi po jeho smrti v roce 1964 pak pokračovali Kingsley Amis, John Pearson, John Gardner,Raymond Benson a Charlie Higson. 

Dalším známým fiktivním agentem je Ethan Hunt, který je hlavním hrdinou série Mission: Impossible, která se volně inspirovala stejnojmenným televizním seriálem (u nás vysílaný pod názvem Nulová šance) z roku 1966, resp. 1988.  Ethan Hunt si vždycky vybíral nesplnitelné mise. Pokaždé v nich uspěl, okolnostem navzdory.

A právě těmto dvěma neohroženým hrdinům a slavným špionážním filmům, v němž vystupují se bude věnovat Nikola Bojčev v dalším díle pořadu Hudba stříbrného plátna. Premiéra pořadu je připravena na středu 29. dubna v 19 hodin. Reprízy jsou připraveny na neděli 3.5. v 11:00 a pondělí 4.5. ve 22:00. 

Podcast