King Kong na Classic Praha

25.9.2015 / Hudba stříbrného plátna / Martina Klausová
Slavné filmové monstrum, obří opičí samec King Kong, vzbuzuje úžas filmových diváků už od roku 1933. První verze jeho příběhu se stala nezapomenutelnou legendou, a to navzdory dvěma velkorozpočtovým remakům z let 1976 a 2005. Film vypráví příběh režiséra Carla Denhama, který se najatou lodí vydá na tajuplný ostrov, aby tam s nic netušící herečkou Ann Darrowovou natočil dobrodružný příběh na motivy pohádky Kráska a zvíře. V ostrovní džungli se totiž nacházejí desítky prehistorických tvorů. Mezi nimi i obří gorila, zvaná Kong. Domorodci, kteří drží zvířata za obrovskou starobylou zdí, herečku unesou a obětují ji Kongovi. Štáb ji však z opičákových spárů po dlouhém boji zachrání. Podaří se mu dokonce Konga omámit a převézt do New Yorku. Tam však začíná druhá část strhujícího dramatu: Denhamova nová atrakce se totiž utrhne z řetězů a rozpoutá v ulicích peklo...

Příběhů o King Kongovi je tedy hned několik, stejně tak jako hudebních doprovodů k těmto snímkům. Podíleli se na nich např. Max Steiner, John Barry či James Newton Howard.
A právě těmto soundtrackům se v dalším díle pořadu Hudba stříbrného plátna bude věnovat Nikola Bojčev v neděli 27. září 2015. Premiéra je připravena na 11:00, reprízy na 17:00 a 22:00.