Králova řeč, Frida i Sedm let v Tibetu

16.4.2019 / Hudba stříbrného plátna / Martina Klausová
Po smrti otce, anglického krále Jiřího V. a skandální abdikaci krále Eduarda VIII., je Bertie, který celý život trpí vadou řeči, nečekaně korunovaný králem Jiřím VI. Země stojí na prahu 2. světové války a zoufale potřebuje silného vůdce. Proto králova žena Alžběta, budoucí královna matka, domluví svému muži setkání s excentrickým terapeutem řeči Lionelem Loguem. Po tuhém začátku se tito dva ponoří do neobvyklého způsobu léčby a časem mezi nimi vznikne nenarušitelné pouto. S pomocí Loguea, rodiny, vlády a Winstona Churchilla král překoná koktání a pronese zásadní řeč v rádiu, která inspiruje anglický lid a spojí jej ve válečné bitvě.

To je nástin děje skvělého historického dramatu Králova řeč, které v roce  2010 natočil režisér Tom Hooper. Hudbou jej opatřil Alexandre Desplat.

Nejen tomu filmovému soundtracku, ale i hudbě k dalším snímků, které vznikly podle skutečné události, jako jsou např. Frida nebo Sedm let v Tibetu, se bude věnovat Nikola Bojčev v dalším díle pořadu  Hudba stříbrného plátna. Premiéra pořadu je připravena na středu 17. dubna v 19:00. Reprízy si poslechněte v neděli 21.6. v 11:00 a v pondělí 22.6. ve 22:00.