Návrat Star Treku, aneb Star Trek podruhé

31.5.2016 / Hudba stříbrného plátna / Martina Klausová

"STAR TREK: DEEP SPACE NINE" (1993-1999)
Na okraji známého vesmíru, na stanici, která nikdy nebyla určena pro člověka, střeží mír a bezpečnost posádka Hvězdné flotily pod velením komandéra Bena Siska. Siskovi lidé záhy objeví dosud neznámou stabilní červí díru do odlehlého galaktického kvadrantu Gama. Z bezvýznamné orbitální stanice se tak stává strategicky významný objekt a záhy poté i první obranná linie proti nepřátelům z druhé strany červí díry...

„STAR TREK VOYAGER“ (1995-2001)
Během rutinní pátrací mise je malá průzkumná loď USS Voyager přepravena cizím transportním paprskem na opačnou stranu Galaxie. Posádka Voyageru je teď ztracena v naprosto cizím vesmíru, bez zásob, bez spojenců, bez naděje na návrat. Jedinou možností je pokusit se překonat 75 000 světelných let prozkoumaného území, které Voyager dělí od domova.

Tolik ve stručnosti o dalších dvou řadách kultovního seriálu Star Trek. A právě jim se bude věnovat Nikola Bojčev v dalším díle pořadu Hudba stříbrného plátna. Premiéra je připravena na středu 1. června v 19 hodin, reprízy si poslechněte v neděli 5.6. v 11:00 a v pondělí 6.6. ve 22:00.