Novinky v českých kinech na počátku roku 2017

3.1.2017 / Hudba stříbrného plátna / Martina Klausová
Na jaké filmy se můžeme těšit v českých kinech na počátku roku 2017? 

Tak například na moderní pojetí klasického hollywoodského milostného románu umocněného skvělými písničkami doprovázenými velkolepými tanečními čísly. To je americký film La La Land, který líčí vášnivý milostný vztah od něžného vzrušení rozvíjející se lásky až po trpké zklamání z velkých ambicí.
Další novinkou je americký dobrodružný snímek Pasažéři. Při rutinní vesmírné cestě k novému domovu jsou dva hibernovaní pasažéři kosmické lodi následkem poruchy probuzeni o 90 let dříve, než bylo plánováno. Zatímco se Jim a Aurora smiřují se skutečností, že budou nuceni prožít zbytek života na palubě luxusní lodi, zjišťují, že mezi nimi vzniká cosi více než přátelství...až do okamžiku, kdy odhalí, že se celá loď ocitá v obrovském nebezpečí. Jim a Aurora jsou teď těmi jedinými, kdo může zachránit životy 5000 spících pasažérů.
A do třetice je to Assasin´s Creed. Děj? Usvědčený vrah Callum Lynch je nedobrovolně vysvobozen z cely smrti jen proto, aby se stal součástí staletého boje mezi asasíny, templáři a španělskými inkvizitory. Jeho novým vězením se stává tajné zařízení Abstergo vybavené revoluční technologií Animus, která odhaluje v lidské DNA genetické vzpomínky a tím umožňuje vrátit se a prožít vzpomínky předků, které byly dosud ztracené v minulosti. 

Na hudbu k těmto filmům se zaměří Nikola Bojčev v dalším díle pořadu Hudba stříbrného plátna. Premiéra pořadu je připravena na středu 4. ledna 2017 v 19:00. Reprízy si poslechněte v neděli 8.1. v 11:00 a v pondělí 9.1. ve 22:00.