Pán prstenů a další fantasy filmy

1.9.2020 / Hudba stříbrného plátna / Martina Klausová
Kdo by neznal fantasy film Pán prstenů: Společenstvo prstenu, jehož hlavním hrdinou je hobit Frodo Pytlík, který se ve své vlastní domovině zvané Středozemě dostal do samotného centra bitvy mytických proporcí. Bude muset během svého putování prokázat, že moc přátelství a individuální odvahy dokáže úspěšně čelit i těm nejničivějším silám temnoty.
Frodova dobrodružství odstartuje dar jeho příbuzného Bilba. Od něj získá magický prsten, který Froda postaví do soboje se silami zla reprezentovanými krutovládcem Sauronem. Ten touží za každou cenu získat prsten, protože je pro něj zdrojem neomezené moci, jedině s jeho pomocí se mu může podařit zotročit lid Středozemě a stát se jeho neomezeným pánem. Ve snaze čelit Sauronovým temným plánům, se musí Frodo spojit se několika dalšími bytostmi. Vytvoří s nimi takzvané Společenstvo složené z jeho přátel, čaroděje, elfa, trpaslíka a dalších pomocníků, se kterými se vydá na cestu na jejímž konci doufají, že se jim podaří prsten jednou provždy zničit. Jejich cesta však prokáže, že nejenom magické prsteny, ale také sounáležitost všech živých bytostí mohou dokázat netušené věci. Musí však čelit nejen nebezpečím, která na ně číhají na územích ovládaných Sauronem, ale i rozkladné moci samotného prstenu.

Snímek Petera Jacksona, který vznikl v roce 2001 v koprodukci amerických a novozélandských filmařů, hudbou opatřil Howard Shore.

A právě tomu, ale i dalším fantasy a sci-fi filmům (Jurský park, E.T. - Mimozemšťan) se bude věnovat Nikola Bojčev v dalším díle pořadu Hudba stříbrného plátna. Pořad poslouchejte v premiéře ve středu 2. září v 19 hodin. Reprízy jsou připraveny na neděli 6.9. v 11:00 a pondělí 7.9. ve 22:00.