Popelka, Sněhurka i Šípková Růženka

11.12.2018 / Hudba stříbrného plátna / Martina Klausová
Popelka - příběh chudé dívky, která se přes noc stává princovou vyvolenou, je snad nejznámější pohádkou na světě. Tento příběh se dočkal celé řady zpracování. Animovanou verzi této pohádky dokončilo v roce 1950 i filmové studio Disney. Diváky kromě kouzelné animace zaujala i nádherná hudba, která film doprovází. Popelka byla tehdy nominována na Oscara ve třech kategoriích: za Nejlepší píseň (Bibbidi-Bobbidi-Boo), Nejlepší soundtrack a Nejlepší zvuk. Kromě toho získala po celém světě velkou řadu ocenění (např. Golden Bear Award, Berlínský mezinárodní filmový festival, 1951 či Cinemonde Et Les Film Francais, 1950 a mnohé další). 

Pohádky patří neodmyslitelně k času vánočních svátků i adventu, a tak se Nikola Bojčev v dalším díle pořadu Hudba stříbrného plátna bude věnovat právě pohádkovým příběhům studia Disney. Kromě Popelky to bude např. i Sněhurka či Šípková Růženka
Premiéra je připravena na středu 12. prosince v 19 hodin. Reprízy jsou připraveny na neděli 16.12. v 11:00 a pondělí 17.12. ve 22:00.