Popelka, Sněhurka a Pinocchio

24.4.2015 / Hudba stříbrného plátna / Martina Klausová
Hudbě z nejslavnějších amerických animovaných filmu ze studia Disney se věnuje Nikola Bojčev v dalším díle svého pořadu Hudba stříbrného plátna. A které to jsou ?

První z nich je Popelka - snad nejznámější pohádka na světě, příběh chudé dívky, která se přes noc stává princovou vyvolenou. Nezapomenutelnou, animovanou verzi této pohádky dokončilo studio Disney v roce 1950 . Diváky kromě kouzelné animace zaujala i nádherná hudba, která film doprovází. Popelka byla tehdy nominována na Oscara ve třech kategoriích: za Nejlepší píseň (Bibbidi-Bobbidi-Boo), Nejlepší soundtrack a Nejlepší zvuk. Kromě toho získala po celém světě velkou řadu ocenění (jen pro ilustraci uveďme Golden Bear Award, Berlínský mezinárodní filmový festival, 1951 či Cinemonde Et Les Film Francais, 1950 a mnohé další). 

Dalším je Sněhurka a sedm trpaslíků - první celovečerní animovaný příběh, který byl kdy natočen. Za tento snímek získalo studio Walt Disney i svého prvního Oscara a Sněhurka de facto započala tradici legendární Disneyovské rodinné zábavy, která se vyznačuje osobitým kouzlem, dobrou stavbou příběhu a bezvýhradně špičkovou animací. 

A do třetice je to film Pinocchio. Pinocchio studia Walt Disney je krásnou pohádkou o tom, že sny se mohou stát skutečností, pokud si to opravdu přejeme. 

Premiéra pořadu Hudba stříbrného plátna z hudbou z těchto legendárních animovaných snímků je připravena na neděli 26. dubna ve 13:00, reprízy si poslechněte tentýž den v 19:00 a ve 22:00.