Vánoční koleda a další filmy s vánoční tématikou

25.12.2018 / Hudba stříbrného plátna / Martina Klausová
Ebenezer Vydřigroš začíná vánoční svátky se svým obvyklým skrblickým opovržením. Ale když ho duchové Vánoc minulých, přítomných a budoucích vezmou na cestu, která mu otevře oči a odkryjí mu pravdy, kterým starý Vydřigroš nechtěl uvěřit, musí otevřít své srdce a odčinit špatnosti, dříve než bude příliš pozdě.
Kdo by neměl rád kouzlo Vánoc? Zdá se, že jedna osoba na světě se najde. Ebenezer Vydřigroš vstupuje do vánočního období s obvyklým znechucením a se svým věrným zaměstnancem i jeho veselým synovcem jedná s notnou dávkou opovržení. Později téhož dne se Vydřigroš setká s duchem svého zemřelého obchodního společníka Josepha Marleyho, který v posmrtném životě platí za své dřívější bezcitné jednání. Marley doufá, že se mu podaří pomoci Vydřigrošovi, aby se před stejným osudem zachránil a prozradí mu, že ho navštíví trojice duchů. A tak se také stane, když vezmou duchové Vánoc minulých, současných a budoucích Vydřigroše na fantastickou pouť, která mu otevře oči a odhalí pravdy, kterým se zdráhal uvěřit, Vydřigroš zjihne. Podaří se mu vše napravit?
Tento text provází americký animovaný rodinný film s názvem Vánoční koleda.

A právě tomuto, ale i dalším vánočním snímkům a jejich soundtrackům se bude věnovat Nikola Bojčev v dalším díle pořadu Hudba stříbrného plátna. Zazní tedy také hudba z amerického dobrodružného animovaného filmu Polární expres a z německo-americké komedie z roku 2000 Grinch. Premiéra pořadu je připravena na středu 26. prosince v 19 hodin. Reprízy jsou připraveny na neděli 30.12. v 11:00 a pondělí 31.12. ve 22:00.