Vetřelec: Covenant a Král Artuš: Legenda o meči

16.5.2017 / Hudba stříbrného plátna / Martina Klausová

V dalším díle pořadu Hudba stříbrného plátna se bude Nikola Bojčev věnovat novinkám v českých kinech.

Snímkem Vetřelec: Covenant se režisér Ridley Scott vrací do vesmíru, který sám stvořil ve Vetřelci, prvním filmu věnovaném nejstrašnějšímu mimozemskému monstru filmové historie. V nejnovější a ještě děsivější kapitole se připravuje posádka vesmírné lodi Covenant kolonizovat vzdálenou planetu na druhé straně galaxie. Nový svět, který nečekaně objeví, se jim z počátku zdá být dosud nezmapovaným idylickým rájem. Ve skutečnosti je to ale temný a brutální svět, jehož hrůzy si nikdo z členů posádky nedokázal představit ani v těch nejhorších představách. Když se tito vesmírní poutníci ocitnou tváří v tvář smrtícímu monstru, nezbývá jim nic jiného než se aspoň pokusit o zoufalý únik z tohoto zdánlivého ráje proměněného ve skutečné peklo. Hudbu k tomuto snímku složil Jed Kurzel.

Novinka režiséra Guye Ritchieho Král Artuš: Legenda o meči velmi osobitě a nadčasově vypráví klasický příběh formou nové akční fantasy. Když je v Artušově dětství zavražděn jeho otec, zmocní se koruny Artušův strýc Vortigern (Jude Law). Artuš, oloupený o následnické právo prvorozeného syna, vůbec netuší, kdo ve skutečnosti je, vyrůstá v tvrdém prostředí městských uliček. Když se mu ale podaří vytáhnout meč z kamene, obrátí se mu život vzhůru nohama a musí vzít na vědomí svůj skutečný původ. Autorem hudby k tomuto dobrodružnému filmu je Daniel Pemberton. 

Premiéra pořadu je připravena na středu 17. května 2017 v 19:00. Reprízy si poslechněte v neděli 21.5. v 11:00 a v pondělí 22.5. ve 22:00.