Do Čech míří Příběh ze západní čtvrti

K prosincovým novinkám v českých kinech patří vedle West Side Story i Spider-Man: Bez domova či Můj soused Totoro.

West Side Story (neboli Příběh ze západní čtvrti) je slavný americký muzikál z pera Leonarda Bernsteina na text Stephena Sondheima a libreto Arthura Laurentse, inspirovaný Shakespearovým příběhem Romea Julie. Od roku 1957 se hraje na jevištích celého světa. Divaldelní inscenace West Side Story měla světovou premiéru 26. září 1957 ve Winter garden Theater na Broadwayi v New Yorku.

Svého prvního filmového zpracování se příběh dočkal v roce 1961. Nyní vstupuje do českých kin jeho nové zpracování, jehož se ujal slavný režisér Steven Spielberg, který snímek nejen režíroval, ale též produkoval. Scénář napsal Tomy Kushner a choreografii vytvořil Justin Peck. Příběh filmu vychází z původního stejnojmenného broadwayského muzikálu a scénář filmu by měl být věrnější muzikálové předloze než film z roku 1961.

Právě tomuto snímku, ale i dalším novinkám, které právě teď vstupují do českých kin, se bude věnovat Nikola Bojčev v dalším dílu pořadu Hudba stříbrného plátna. Kromě hudby z filmu West Side Story zazní i soundtracky z filmů Spider-Man: Bez domova či Můj soused Totoro. Premiéra pořadu je připravena na středu 22. prosince v 19 hodin, reprízy si poslechněte v neděli 26.12. v 11:00 a v pondělí 27.12. ve 22:00.

Foto: Profimedia

Podcast