Fantastické světy plné monster, kouzla, humor a svérázná partička hrdinů. Novinka v kinech: Dungeons & Dragons: Čest zlodějů

Film Dungeons & Dragons: Čest zlodějů vychází z jedné z celosvětově nejoblíbenějších her Dračí doupě.

Potulný zpěvák neboli bard Edgin se živí tím, že se svou partou zlodějíčků pomáhá měnit majitele vzácných artefaktů (jednomu ho ukradnou a druhému prodají). Je to práce, při které prakticky neustále strkáte hlavu do oprátky, a ani Edgin nemůže mít věčně kliku. Když se mu podaří šlohnout to, co se nikdy nemělo dostat do nesprávných rukou, a on to navíc do těch rukou dobrovolně vloží, spustí dominový efekt, který může otřást celým světem. Edgin je sice tak trochu zmetek, ale pořád má v sobě kousek cti, a tak se rozhodne napravit, co spískal. Protože však proti němu stojí armáda nelítostných zabijáků, mocných čarodějů a bývalý kamarád Forge Fletcher, potřebuje tým, se kterým by mohl mít aspoň nepatrnou šanci v tomhle úkolu obstát. A protože film vychází z legendární hry „Dračí doupě“, je jasné, že v jeho partě nesmí chybět drsná válečnice , ušlechtilý rytíř, mág nebo druidka.

To je anotace nového amerického dobrodružného fantasy filmu s názvem Dungeons & Dragons: Čest zlodějů, který právě přichází do kin.

A právě novinkám v českých kinech se bude věnovat Nikola Bojčev v dalším dílu pořadu Hudba stříbrného plátna. Zazní tak ukázky nejen z filmu Dungeons & Dragons: Čest zlodějů, ale také Super Mario Bros. ve filmu.

Premiéra dalšího dílu je připravena na středu 3. května 2022 v 19 hodin, reprízy si poslechněte v neděli 7.5. v 11:00 a v pondělí 8.5. ve 22:00.

Foto (©Profimedia)

Podcast