Filmové premiéry roku 1977

14.3.2017 / Hudba stříbrného plátna / Martina Klausová
Annie Hallová, E. T. - Mimozemšťan nebo první Hvězdné války - to jsou filmy, které měly premiéru před čtyřiceti lety - v roce 1977.

Woody Allen chce získat lásku Diany Keaton. Je to to jediné, na čem mu záleží a musí proto dělat nečekané věci...
To je stručná anotace romantické komedie Annie Hallová. V tomto filmu svým pečlivým scénářem a režií rozbíjí Woody Allen všechna pravidla a podsouvá divákovi pocit, že se může stát cokoli. Allen z nás dělá účastníky svého filmu tím, že mluví do kamery, vypráví nám vtipy a diskutuje s námi o svém názoru. Používá animace, fantasii, titulky, vysvětlující, co si postavy myslí Neurotický a romantický Alvy Singer se zamiluje do venkovské dívky ze středozápadu Annie Hall, která touží po tom, aby se stala zpěvačkou. Tak jednoduchý a prostý příběh rozehrál Woody Allen do neuvěřitelné série svých poťouchlých vtipů a postřehů ze života, které se můžou týkat každého z nás. ANNIE HALL získala Oscara za nejlepší film, ženský herecký výkon, režii, scénář a byla nominována za mužský herecký výkon.

O tomto i dalších umíněných snímcích a především hudbě k nim prozradí více Nikola Bojčev v dalším díle pořadu Hudba stříbrného plátna. Premiéra pořadu je připravena na středu 15. března 2017 v 19:00. Reprízy si poslechněte v neděli 19.3. v 11:00 a v pondělí 20.3. ve 22:00.