Filmy s nádechem erotiky

Poslední tango v Paříži, Touha, opatrnost i Piano.

Paul, Američan ve středním věku se v opuštěném pařížském bytě k pronajmutí setkává s mladičkou Francouzskou Jeanne. Paulova žena spáchala sebevraždu, Jeanne plánuje svatbu s mladým filmovým režisérem, nesourodá dvojice, která by na ulici sotva o sebe zavadila pohledem. Mezi odřenými stěnami kolem sebe krouží dvě bytosti, které se chtějí vzájemně přiblížit, ublížit si, a především obhájit svou existenci. To je anotace italsko-francouzského romantického dramatu z roku 1972 Poslední tango v Paříži.

Film zatracovaný a obdivovaný, nemohl nevzbudit skandál a kontroverzi až po úplné zatracení. Nedostižný Marlon Brando, odvaha a bravura Bernarda Bertolucciho a kamera Vittoria Storara vytvořili neopomenutelný film světové kinematografie.

Filmům s erotickým nádechem se bude věnovat Nikola Bojčev v dalším dílu pořadu Hudba stříbrného plátna. Zazní hudba z filmu Poslední tango v Paříži, ale i snímků Touha, opatrnost i Piano.

Premiéra pořadu je připravena na středu 22. září v 19 hodin, reprízy si poslechněte v neděli 26.9. v 11:00 a v pondělí 27.9. ve 22:00.

Foto: Profimedia

Podcast