Hollywoodská hvězda Tom Hardy

Než se z něj stal slavný herec, holdoval syn spisovatele Chipse Hardyho a malířky Anne Hardy drogám a alkoholu.

Britský herec a producent Tom Hardy studoval na Richmond Drama School a Drama Centre London. V televizi debutoval v roce 2001 v seriálu Bratrstvo neohrožených, kde hrál vojína Johna Janovece. Na filmovém plátně se poprvé objevil téhož roku ve snímku Černý jestřáb sestřelen. Velkou roli hlavní záporné postavy, Shinzona, dostal v roce 2002 ve sci-fi filmu Star Trek: Nemesis. Dále si zahrál například ve snímcích Po krk v extázi, Marie Antoinetta, Potopa, RocknRolla či Bronson. Za roli ve filmu Počátek byl nominován na cenu Saturn. V roce 2012 hrál v batmanovském filmu Temný rytíř povstal, roku 2015 ztvárnil hlavní roli ve snímku Šílený Max: Zběsilá cesta. Zahrál si i titulní roli Eddieho/Venoma si zahrál ve filmech Venom v roce 2018 a Venom: Let There Be Carnage z roku 2021.

A právě tomuto herci, který je dnes velkou hollywoodskou hvězdou, přesto, že chtěl kdysi svou kariéru pověsit na hřebík, se bude věnovat Nikola Bojčev v dalším dílu pořadu Hudba stříbrného plátna.

Premiéra je připravena na středu 28. července v 19 hodin, reprízy si poslechněte v neděli 1.8. v 11:00 a v pondělí 2.8. ve 22:00.

Foto: Profimedia

Podcast