Hollywoodský biják v kulisách tajemného anglického hrabství. Panství Downton: Nová éra

Novinky v českých kinech mapuje Nikola Bojčev.

Za dobu své filmové a seriálové existence už Panství Downton zažilo ledacos, ovšem asi nikoho by nenapadlo, že se v minulosti babičky Violet ukrývá tajemství, které může otřást základy celého šlechtického rodu Crawleyů. Vše odstartuje šokující zpráva, že se Violet stala dědičkou zámku v jižní Francii, který jí odkázal muž, s nímž se setkala v mládí. Co se mezi těmi dvěma mohlo odehrát, že si na ni po tolika letech vzpomněl ve své závěti a odkázal jí takové bohatství? Část rodiny nadšeně vyráží na Francouzskou riviéru, aby nově nabytou nemovitost prozkoumala, skeptický Violetin syn Robert má však podezření, že se za dědictvím zámku může skrývat příběh, který by raději neslyšel. Vlády na Downtonem se po dobu Robertovy nepřítomnosti ujala jeho nejstarší dcera Mary, která se musí vypořádat s invazí amerických filmařů, kteří v kulisách nádherného zámku hodlají natočit pravý hollywoodský biják. Střet upjatých britských tradic s americkou bezstarostností a rovnoprávností by mohl mít jen těžko zábavnější podobu, zvlášť když se do filmového natáčení aktivně zapojí i obyvatelé a zaměstnanci panství.

To je anotace historického dramatu z roku 2022 Panství Downton: Nová éra a pokračování filmu Downton Abbey z roku 2019. Pod scénáři k oběma filmům je podepsán Julian Fellowes, tvůrce a scénárista stejnojmenného televizního seriálu, přičemž pokračování režíroval Simon Curtis, který nahradil Michaela Englera, který režíroval první film.

Na novinky v českých kinech se tentokrát zaměří Nikola Bojčev v dalším dílu pořadu Hudba stříbrného plátna. Zazní ukázky nejen z filmu Panství Downton: Nová éra, ale i z další novinky, akční fantasy z produkce USA Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství.

Premiéra je připravena na středu 11. května 2022 v 19 hodin, reprízy si poslechněte v neděli 15.5. v 11:00 a v pondělí 16.5. ve 22:00.

Foto: Profimedia

Podcast