Hvězdná brána, Den nezávislosti a Godzilla

28.11.2014 / Hudba stříbrného plátna / Martina Klausová

Další díl pořadu Hudba stříbrného plátna jeho autor Nikola Bojčev věnuje spolupráci německého režiséra, scénáristy a producenta Rolanda Emmericha s anglickým filmovým skladatelem Davidem Arnoldem.

Jako spolutvůrci jsou podepsáni například pod snímky Hvězdná brána, Den nezávislosti a Godzilla.

Roland Emmerich se narodil v roce 1955 ve Stuttgartu. Studoval na mnichovské filmové a televizní univerzitě. Jeho studentský film Das Prinzip Arche Noe zahajoval berlínský filmový festival. V roce 1985 založil společně se svou sestrou Ute Emmerichovou Centropolis Film Production a začal točit filmy v angličtině. Prorazil v roce 1990 svým filmem Měsíc 44 a následně byl pozván do USA, kde se v roce 1992 ujal režie filmu Univerzální voják. O dva roky později pracoval na filmu Hvězdná brána, který se stal filmovým hitem. který se stal filmovým hitem a dočkal se i zpodobnění v seriálu a několika návazných televizních filmech. Jeho dalším snímkem byl pak Den nezávislosti,  který se stal jedním z nejúspěšnějším filmů všech dob. Emmerich poté natočil následující filmy: Godzilla z roku 1998, Patriot, Den poté, 10 000 př.n.l., a v roce 2011 velmi diskutované dílo Anonym o alternativním autorovi kánonu Williama Shakespeara Edwardu de Vere, 17. hraběti z Oxfordu.

Hudební skladatel David Arnold se narodil roku 1962. V povědomost se dostal především hudbou k pěti snímkům o Jamesi Bondovi, ale je autorem hudby i řadě dalších filmům – Stargate, Den nezávislosti, Godzilla či televizním seriálům Little Britain a Sherlock. 

Premiéra pořadu je připravena na neděli 30. listopadu ve 13:00, reprízy budou tentýž den v 19:00 a ve 22:00.