Jak uspět v boji o přežití ?

Mark Watney se účastnil se svoji posádkou vesmírné mise na Mars. Nehoda způsobila, že se na nehostinné rudé planetě ocitl sám, bez spojení se Zemí, s omezenými zásobami a navíc je považován za mrtvého.

Matt Damon vévodí hvězdnému obsazení dech beroucího sci-fi filmu Marťan, který podle světového knižního bestselleru natočil legendární režisér Ridley Scott (Vetřelec, Prometheus). Když během mise na Mars dojde k nehodě, vesmírná loď i s posádkou planetu opouští a nechává na ní jen astronauta Marka Watneyho (Damon) v domnění, že při katastrofě zemřel. Watney je ale stále živý a musí najít způsob, jak se spojit se Zemí — a přežít na pusté planetě s minimem zásob — v naději, že se mezinárodnímu týmu vědců podaří provést téměř nemožnou záchrannou operaci!

To je anotace americké sci-fi z roku 2015 s hudbou britského skladatele Harryho Gregsona-Williamse.

A právě nejlepším snímkům, zaměřeným na boj o přežití se zaměří Nikola Bojčev v dalším dílu pořadu Hudba stříbrného plátna. Kromě hudby z filmu Marťan, zazní i soundracky z romantického dramatu Modrá laguna, historického dobrodružného snímku V srdci moře, či amerického dramatu Trosečník.

Premiéra je připravena na středu 20. dubna 2022 v 19 hodin, reprízy si poslechněte v neděli 24.4. v 11:00 a v pondělí 25.4. ve 22:00.

Foto: Profimedia

Podcast