Jako manželka panovníka Eduarda IV. se proslavila švédská herečka Rebecca Fergusonová

Další výrazné role této původem švédské herečky připomene v pořadu Hudba stříbrného plátna Nikola Bojčev.

Švédská herečka Rebecca Fergusonová pochází z Vasastadenu, jedné z centrálních čtvrtí Stockholmu. Její matka je Angličanka, která se přestěhovala z Velké Británie do Švédska když jí bylo 25. Rebecca Fergusonová vystudovala anglickou školu ve Švédsku. Od třinácti let pracovala jako modelka a objevovala se v časopisech a televizních reklamách na kosmetiku, oblečení či šperky. Kromě toho se věnovala tanci, baletu, stepu jazzu, street funku a tangu. Studovala na Adolf Fredrik's Music School ve Stockholmu a absolvovala v roce 1999.

Do povědomí se dostala rolí Alžběty Woodvillové v seriálu Bílá královna, za kterou získala nominaci na Zlatý glóbus v kategorii nejlepší herečka v minisérii nebo televizním filmu. Mezinárodní známost jí přinesla postava Ilsy Faustové v akčním filmu Mission: Impossible - Národ grázlů z roku 2015 a jeho pokračování Mission: Impossible - Fallout (2018), Mission: Impossible - Odplata - První část (2023) a Mission: Impossible - Dead Reckoning Part Two (2024). V roce 2016 se objevila v dramatech Božská Florence a Dívka ve vlaku. V roce 2017 si zahrála Jenny Lindovou v muzikálovém filmu Největší showman.

Na kariéru Rebeccy Fergusonové se zaměří Nikola Bojčev v dalším dílu pořadu Hudba stříbrného plátna. Premiéra je připravena na středu 17. května 2022 v 19 hodin, reprízy si poslechněte v neděli 21.5. v 11:00 a v pondělí 22.5. ve 22:00.

Foto: Rebecca Fergusonová (©Profimedia)

Podcast