Japonské božstvo Jizo je ochráncem dětí a dětských duší. Bdí i nad hrdinkami filmu Můj soused Totoro

Po postavě Totora byl pojmenován jeden z asteroidů: 10160 Totoro a též hlavní cena každoroční soutěže AMV na brněnském Animefestu, kde se uděluje plyšový Totoro.

Sestry Sacuki a Mei se s tatínkem stěhují na venkov do strašidelného domu. Starší Sacuki musí převzít péči o domácnost, zatímco malá Mei objevuje zákoutí přilehlého lesa. Dívky se spřátelí s roztomilými lesními duchy v čele s obrovským chlupáčem Totorem a prožijí s nimi největší dobrodružství svého života. Nadčasový film mistra japonské animace Hajaa Mijazakiho v produkci studia Ghibli s ohromující obrazotvorností vypráví o každodenních radostech i trápeních diváků každého věku.

To je anotace japonského animované rodinné fantasy s názvem Můj soused Totoro.

V příštím díle pořadu Hudba stříbrného plátna se Nikola Bojčev zaměří na ženské téma, tedy filmy, ve kterých hrají podstatnou roli ženy. Zazní tak ukázka nejen z filmu Můj soused Totoro, ale i z amerického životopisného dramatu Skrytá čísla, či thrilleru Mlčení jehňátek.

Pořad bude mít premiéru ve středu 1. února 2023 v 19:00. Reprízy si poslechněte v neděli 5. 2. v 11:00 a v pondělí 6. 2. ve 22:00.

Foto: Můj soused Totoro (© Profimedia)

Podcast