Jednoduchý plán Sama Raimiho

Projekty poněkud pozapomenutého režiséra. Armáda temnot i Spider-Man.

Bratři Hank a Jacob Mitchellovi se s přítelem Louem vracejí ze hřbitova, a když jim vběhne do cesty liška, nabourají. Jacob s puškou v ruce pronásleduje lišku, ač ho Hank upozorňuje, že se nacházejí v chráněné oblasti. Hank a Lou jdou za ním do lesa a narazí na sněhem zapadané havarované letadlo, v němž najdou mumifikovaného pilota a tašku plnou stodolarovek v celkové hodnotě 4 miliony 400 tisíc dolarů. Hank trvá na tom, že nález musí ohlásit na policii, ale Lou ho přesvědčuje, že za daných okolností peníze vlastně nejsou ničí, a pokud si je nechají, není to vlastně krádež, navíc, že pravděpodobně pocházejí ze špinavých obchodů s drogami. Za několik dní bude Hankova žena Sarah rodit a mladá rodina financemi neoplývá, Hank se proto  nakonec nechá umluvit, aby si peníze nechali, ale s podmínkou, že je schová a jestli se do jara po nich nikdo nebude shánět, až pak si je rozdělí. Sáře se nelíbí, co udělali, a navrhne, aby Hank část peněz vrátil do letadla, pak to bude vypadat, že se nic nestalo. Hankovi se nápad zalíbí a ráno se vydá s Jacobem na místo činu. Když se kolemjdoucí soused Dwight Stevenson zastaví u psychicky labilního Jacoba, v obavě z prozrazení Jacob na něho vystřelí a zdá se, že Dwight je mrtvý. Hank chce zachránit bratra a souseda odváží na jeho sněžném skútru k potoku s úmyslem naaranžovat vše tak, aby to vypadalo jako nešťastná náhoda...

To je anotace trhilleru Jednoduchý plán z roku 1998, pod nímž je podepsán americký režisér, scénárista a příležitostný herec Samuel "Sam" Raimi. Právě na tvorbu tohoto tvůrce se zaměří Nikola Bojčev v dalším dílu pořadu Hudba stříbrného plátna. Zazní soundtrackyz filmů Jednoduchý plán a Armáda temnot, ale i ze série o Spider-Manovi v titulní roli se Tobey Maguirem.

Premiéra pořadu je připravena na středu 17. listopadu v 19 hodin, reprízy si poslechněte v neděli 21.11. v 11:00 a v pondělí 22.11. ve 22:00.

Foto: Profimedia

Podcast