Ježek Sonic, nejrychlejší bytost ve vesmíru, se schovává na Zemi

Hudba stříbrného plátna tentokrát na Classic Praha nabídne filmové adaptace oblíbených videoher.

Schopnost utíkat nejrychleji ze všech na světě (na jakémkoliv světě, v němž se právě vyskytuje) by ježek Sonic bez mrknutí oka vyměnil za opravdového kamaráda. Ze svého lesního útočiště sice chodí navštěvovat dobráckého maloměstského šerifa Toma, ale ten se tak úplně nepočítá, protože si Sonica při jeho rychlosti ještě nestačil všimnout. A Sonic se snaží nezanechávat stopy své přítomnosti, protože ví, že by pak po něm šli. Kdo? Všichni! Jenže i ten nejopatrnější ježek může udělat malou chybu, kterou bylo v jeho případě dočasné vypnutí elektřiny v polovině Ameriky. Bezradná a znepokojená vláda na odhalení příčin kolosálního výpadku najme toho vůbec nejschopnějšího génia, lehounce šíleného Doktora Robotnika. A ten velmi brzy zavětří Sonicovu stopu. A Sonic rázem zjistí, že ani nejrychlejší nohy nemusí k úspěšnému útěku stačit, zvlášť když ztratil magické kroužky, které mu umožňovaly rychle cestovat mezi různými světy. Jediný, kdo zná jejich aktuální polohu, je jeho „kámoš“, šerif Tom, a ten se do záchrany mimozemského ježka před neúnavným a vynalézavým Doktorem Robotnikem zrovna nežene. Pak si však jako správný ochránce zákona uvědomí, že slabší je třeba bránit, a začnou se dít věci…

To je oficiální anotace americko-japonské dobrodružné rodinné sci-fi komedie s názvem Ježek Sonic, ve které si zahráli například Ben Schwartz, James Marsden či Jim Carrey.

Zazní tedy nejen hudba z filmu Ježek Sonic, ale také akční fantasy Warcraft, sci-fi thrilleru Mortal Kombat či akční fantasy Tomb Raider.

Právě těmto snímkům se bude věnovat Nikola Bojčev v dalším dílu pořadu Hudba stříbrného plátna. Premiéra je připravena na středu 13. září 2023 v 19 hodin, reprízy si poslechněte v neděli 17.9. v 11:00 a v pondělí 18.9. ve 22:00.

Podcast