Kevin Costner tančí s vlky

Tanec s vlky a další režijní debuty, které stojí za pozornost.

Poručík Dunbar, těžce zraněný v bitvě s konfederační armádou, je dekorován jako hrdina a poslán na vlastní žádost do opuštěné pevnosti na západní hranici. Spřátelí se s osamělým vlkem a pokouší se navázat kontakt s poblíž žijícím kmenem Siouxů. Přízeň obezřetných indiánů si získá informací o blížícím se stádu bizonů. Jazykové problémy mu pomáhá překonat ovdovělá Zaťatá pěst, kterou jako dítě bílých osadníků Indiáni unesli. Dunbar, přejmenovaný Siouxi Tančí s vlky, začne žít v indiánské osadě. Líbí se mu jejich způsob života, v němž nachází smysl další existence. Když se chystá jeho svatba se Zaťatou pěstí, je Dunbar zajat oddílem kavalerie, který s ním zachází jako se zrádcem. Siouxové ho osvobodí a zabijí většinu vojáků, ale Dunbar raději se Zaťatou pěstí kmen opouští, aby nepřivolal pomstu kavaleristů.

To je anotace dobrodružného westernu Tanec s vlky z roku 1990, který byl režijním debutem herce Kevina Costnera, který si ve filmu zahrál i hlavní roli.

A právě režijním debutům se bude věnovat Nikola Bojčev v dalším dílu pořadu Hudba stříbrného plátna. Vedle soundtracku z filmu Tanec s vlky zazní i hudba z filmů West Side Story Roberta Wise, Občan Kane Orsona Wellese či Obyčejní lidé Roberta Redforda.

Premiéra je připravena na středu 16. června v 19 hodin, reprízy si poslechněte v neděli 20.6. v 11:00 a v pondělí 21.6. ve 22:00.

Foto: Profimedia

Podcast