Král hororu Stephen King trpí triskaidekafobií. Má strach z čísla 13

„Číslo 13 mi vždy zaručeně přivodí pocit ledového prstu přejíždějícího po mé páteři nahoru a dolů. Když píšu, nikdy nepřestanu pracovat, pokud jsem na stránce 13, nebo jejím násobku. Raději píšu dál, dokud se nedostanu k bezpečnému číslu,“ říká King.

To ovšem není zdaleka vše. King vždy překračuje schod zadního schodiště do svého domu, aby těch nebylo třináct, ale dvanáct, a při čtení se nezastavuje na stránce 94, 193, 382, protože součty jejich cifer dávají dohromady třináct.

profimedia-0220205757 stephen king.jpg

Americký spisovatel hororů Stephen King je jedním z nejproduktivnějších a čtenářsky nejúspěšnějších autorů současnosti. Mezi jeho slavná díla patří knihy Carrie, Mrtvá zóna, Oscvícení a série Temná věž. Řada jeho knih a povídek byla zfilmována a v tomto ohledu se proslavily především na jeho dílech postavené snímky Vykoupení z věznice Shawshank a Zelená míle.

V roce 1986 King režíroval film Vzpoura strojů, k mnohým snímkům též napsal scénář (Kočičí oko, Creepshow, Řbitov zviřátek), případně si v nich i zahrál (Creepshow, Zhubni!, Spisovatelé).

Filmům, které vznikly podle jeho předloh a námětů se bude věnovat i Nikola Bojčev v dalším dílu pořadu Hudba stříbrného plátna. Premiéra pořadu je připravena na středu 4. ledna 2023 v 19:00. Reprízy si poslechněte v neděli 8. 1. v 11:00 a v pondělí 9. 1. ve 22:00.

Foto: Profimedia

Podcast