Letošní Emmy ovládla Corona

Vedle seriálu o osudech britské královské rodiny bodoval i šachový Dámský gambit.

Letošní slavnostní udílení amerických televizních cen Emmy ovládla produkce streamovacích služeb, které si poprvé odnesly ocenění ve všech třech hlavních kategoriích. V kategorii nejlepší drama zvítězil seriál společnosti Netflix Koruna - dramatizace osudů britské královské rodiny během druhé poloviny 20. století - a cenu za nejlepší minisérii získal rovněž netflixovský Dámský gambit.

Koruna získala celkem sedm ocenění, kromě cen pro nejlepší dramatický seriál a jeho scénář a režii i byli oceněni i čtyři herečtí představitelé – Josh O'Connor, který v seriálu ztvárnil mladší verzi prince Charlese, Gillian Andersonová za roli premiérky Margaret Thatcherové a Olivie Colmanová a Tobias Menzies za ztvárnění manželského páru královny Alžběty II. a prince Philipa.

Právě těmto oceněným televizním sériím se bude věnovat Nikola Bojčev v dalším dílu pořadu Hudba stříbrného plátna. Premiéra pořadu je připravena na středu 29. září v 19 hodin, reprízy si poslechněte v neděli 3.10. v 11:00 a v pondělí 4.10. ve 22:00.

Foto: Profimedia

Podcast