Méně známé soundtracky oscarového režiséra

Sugarlandský expres, Válečný kůň nebo Říše slunce na Classic Praha.

Americký režisér, filmový producent a scénárista Steven Allan Spielberg je patrně komerčně nejúspěšnějším filmovým režisérem všech dob. Patří k nejpopulárnějším režisérům filmové historie; jeho filmy Čelisti, E.T. - Mimozemšťan a Jurský park vytvořily kasovní rekordy.

Během své kariéry natočil Spielberg mnoho filmů různých žánrů. Spielbergovy rané sci-fi a dobrodružné filmy se brzy staly typickými hollywoodskými trháky. V pozdější době se jeho filmy začaly zabývat humanistickými tématy jako je holokaust (Schindlerův seznam), transatlantického obchodu s otroky (Amistad), válkou (Říše slunce, Zachraňte vojína Ryena, Válečný kůň, Most špionů) nebo terorismem (Mnichov). Mezi jeho další známé projekty patří například série filmů s Indiana Jonesem.

V dalším dílu pořadu Hudba stříbrného plátna se ovšem Nikola Bojčev zaměří na méně známé filmy tohoto oscarového tvůrce. Zazní soundtracky z filmů Sugarlandský expres, Válečný kůň nebo Říše slunce.

Pořad má premiéru ve středu 14. dubna v 19:00. Reprízy si poslechněte v neděli 18.4. v 11:00 a v pondělí 19.4. ve 22:00.

Foto: Profimedia

Podcast