Navzdory nízkým příjmům dostal šanci

Batman, Star Trek i Pacific Rim. Snímky, které se dočkaly pokračování.

Jako malý chlapec je Bruce svědkem násilné smrti rodičů, kterou si trpce vyčítá. V dospělosti je ovládán vztekem a touhou po pomstě. Snaží se pochopit myšlení zločinců a bojuje s vlastními démony. Živí se drobnými krádežemi a ocitá se v horské věznici v Číně, kde se setkává s tajemným mužem Ducardem, který jej naučí bojovému umění nindžů. Zdejší výuka nakonec dopadne poněkud jinak a on se vrací do rodného Godham City. To se za těch pár let změnilo k nepoznání - ze všech stran vyvěrá kriminalita a korupce. Bruce s pomocí věrného komorníka a pár nových přátel, začíná žít dvojím životem. Stane se maskovaným bojovníkem Batmanem, který používá svoji sílu, inteligenci a řadu svých technických vymožeností k boji proti zlověstným silám, které ohrožují město.

To je anotace dobrodružného snímku Velké Británie z roku 2005 Batman začíná. Patří k filmům, které navzdory nízkým příjmům dostaly šanci a dočkaly se pokračování. Podobně jako Star Trek nebo Pacific Rim.

A právě těmto fenoménům se bude věnovat Nikola Bojčev v dalším dílu pořadu Hudba stříbrného plátna. Premiéra pořadu je připravena na středu 10. listopadu v 19 hodin, reprízy si poslechněte v neděli 14.11. v 11:00 a v pondělí 15.11. ve 22:00.

Foto: Profimedia

Podcast