Než se podařilo Sylvesteru Stallonovi prodat scénář na Rockyho, byl na mizině

Nakonec Americký filmový institut zvolil tento snímek čtvrtým nejinspirativnějším filmem všech dob.

Rocky Balboa se živí jako výběrčí dluhů pro místního lichváře. Rockymu se líbí nesmělá dívka Adrian, sestra jeho poněkud drsného kamaráda, Paulieho. Rocky se ve volných chvílích snaží boxovat. Jeho výsledky až na pár výher proti místním soupeřům však nejsou takové, aby s ním byl jeho trenér spokojený. A tak se jednoho dne stane, že Rocky přijde ve své tělocvičně o skříňku a jeho trenér mu řekne, že zahodil svůj talent. V té době se však na Rockyho usměje nečekaně štěstí. Světovému šampiónovi v boxu, Apollo Creedovi, jeho soupeř odřekne dohodnutý zápas, a on, aby neprodělal peníze, potřebuje najít náhradu. Nikdo z jemu rovných boxerů však není zrovna volný, a tak Creed udělá skvělý reklamní tah. Vyhlásí, že dá šanci někomu z místních boxerů ho porazit. A zrovna náhodně si vybere právě Rockyho. Rocky, který právě začal chodit s Adrian, pochopí, že je to jeho životní šance a rozhodne se na ni začít tvrdě trénovat. Pod vedením dosavadního trenéra skutečně tvrdě dře, aby se doopravdy mohl proti Creedovi v ringu postavit. Rocky sice ví, že nemá šanci Creeda porazit, je však rozhodnut vydržet alespoň všech patnáct kol zápasu. Ještě před zápasem o sobě Rocky pochybuje, přesto do zápasu jako úplný outsider nastoupí...

To je anotace amerického sportovního dramatu Rocky z roku 1976, v němž ztvárnil hlavní roli Sylvester Stallone, jenž je zároveň i autorem scénáře.

Podobně jako on, se na plátnech kin prosadila ve filmových rolích i řada dalších profesionálních sportovců, například Arnold Schwarzenegger. A právě nejlepším snímkům, v nichž si zahráli Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger se bude věnovat Nikola Bojčev v dalším dílu pořadu Hudba stříbrného plátna. Kromě hudby z filmu Rocky, zazní i soundracky z americké sci-fi Predátor, či akční fantasy Ničitel Conan.

Premiéra je připravena na středu 27. dubna 2022 v 19 hodin, reprízy si poslechněte v neděli 1.5. v 11:00 a v pondělí 2.5. ve 22:00.

Foto: Profimedia

Podcast