Pirátům z Karibiku je už dvacet let

Další Hudba stříbrného plátna připomene snímky, které vznikly v roce 2003. Vedle Pirátů z Karibiku: Prokletí černé perly, je to i Hledá se Nemo, či dva díly Matrixu.

Třpytivé vody Karibiku jsou pro mazaného kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal. Nelítostná bitva má jediný cíl: únos guvernérovy krásné dcery Elizabeth. Na její záchranu se vydává přítel z dětství Will Turner, ale sám na to nestačí. Proto se spojí s Jackem, který touží získat zpět svou loď. Nikdo z nich netuší, že prokletý poklad změnil jejich největší rivaly, lstivého kapitána Barbarossu a jeho posádku, v nesmrtelná stvoření. Kletbu může zlomit pouze vrácení pokladu na jeho původní místo a vše musí být zpečetěno Elizabethinou krví. Myslí si totiž, že je dcerou Willa Turnera - otce mladého Willa.

To je anotace amerického dobrodružného snímku Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly z roku 2003. Hudbu k němu měl původně napsat Alan Silvestri, který ale projekt opustil kvůli neshodám s producentem Jerrym Bruckheimerem, takže nakonec snímek hudebnou opatřil Klaus Badelt.

profimedia-0137089884 piráti 2.jpg

A právě soundtrackům filmů, které letos slaví od svého uvedení na stříbrné plátno dvacet let, se bude věnovat Nikola Bojčev v dalším dílu pořadu Hudba stříbrného plátna. Zazní soundtracky nejen ze fantasy komedie Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly, ale také z animované rodinné komedie Hledá se Nemo, či prvním dvěma dílům akční scifi Matrix .

Pořad bude mít premiéru ve středu 8. března 2023 v 19:00. Reprízy si poslechněte v neděli 12. 3. v 11:00 a v pondělí 13. 3. ve 22:00.

Foto: Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (© Profimedia)

Podcast