Soundtracky Trevora Morrise

28.6.2016 / Hudba stříbrného plátna / Martina Klausová
Kanadský skladatel Trevor Morris vystudoval v Ontariu uměleckou školu St. Mary se zaměřením na hru na housle a sborový zpěv. Už ve věku 13 ti z pověření školy zkomponoval hudbu, kterou jeho třída zahrála při příležitosti návštěvy papeže Jana Pavla II. Poté, co jako nejlepší ze svého ročníku ukončil studium, se přestěhoval do Toronta, kde začínal produkováním v nahrávacích studiích a později přesedlal na hudbu k televizním spotům a reklamám.
Jeho snem bylo komponovat hudbu k televizním seriálům a filmů. proto se ve svých 29 letech přestěhoval do Los Angeles. Tady se mu ve vcelku krátkém čase podařilo spolupracovat s takovými velikány filmového průmyslu jako Hans Zimmer či James Newton Howard. Brzy se pak pustil do vlastních větších kompozic a pro své televizní série si ho vybrali Neil Jordan, Jerry Bruckheimer a Tony a Ridley Scott.
Za nejlepší ústřední melodii k televizní sérii Tudorovci (The Tudors Main Title Theme) získal v roku 2007 Trevor cenu Emmy. Na stejnou cenu byla nominovaná i jeho ústřední melodie k seriálu Borgiové.
Hudbě toho skladatele se bude věnovat v dalším díle pořadu Hudba stříbrného plátna Nikola Bojčev. Premiéra je připravena na středu 29. června v 19 hodin, reprízy si poslechněte v neděli 3.7. ve 22:00 a v pondělí 4.7. ve 22:00.