Star Trek a Michael Giacchino

12.7.2016 / Hudba stříbrného plátna / Martina Klausová
Slavná ENTERPRISE se pyšně vznáší ve vesmíru. Neznámý vetřelec zničí tři mohutné Klingonské lodě a kapitán James T. Kirk se vrací do nové Enterprise převzít velení. Všichni se snaží zastavit mimozemského vetřelce na jeho neodvratné cestě k planetě Zemi. Tak lze ve stručnosti shrnout děj prvního amerického sci-fi snímku Star Trek. Na něj o pár let později navázal další příběh.

V těchto dnech přichází v USA do distribuce třetí film s názvem Star Trek: Do neznáma. Autorem hudby k tomuto snímku, stejně jako ke "dvojce" je americký skladatel Michael Giacchino.

Michael Giacchino se začal věnovat filmové hudbě od svých deseti let. Později vystudoval magisterský titul na School of Visual Art v New Yorku. Zpočátku pracoval ve studiích Universal a Disney v New Yorku. Později se přestěhoval do Los Angeles, kde pracoval pro Disney jako asistent produkce videoher.
Jeho první velkou kompozicí byla orchestrální hudba k videohře The Lost World: Jurrasic Park. Proslavil se také soundtrackem ke hře Medal of Honor, díky kterému si ho režisér J. J. Abrams vybral jako skladatele pro seriál Alias. Jejich spolupráce pokračovala i v kultovním seriálu Ztraceni, kde bylo zapotřebí 120 hodin hudby. Během seriálu složil také hudbu ke hře Call of Duty a v roce 2004 také k animovanému filmu Úžasňákovi. Pokračoval soundtrackem Mission Impossible III a získal nominaci na Oscara za hudbu k filmu Ratatouille. Toto ocenění nakonec získal díky animovanému filmu Vzhůru do oblak (2009), téhož roku napsal též hudbu pro sci-fi film Star Trek.

A právě této hudbě se bude věnovat Nikola Bojčev v dalším díle pořadu Hudba stříbrného plátnaPremiéra je připravena na středu 13. července v 19 hodin, reprízy si poslechněte v neděli 17.7. ve 22:00 a v pondělí 18.7. ve 22:00.