Statečné srdce Mela Gibsona

V centru pozornosti Nikoly Bojčeva budou tentokrát historické filmy.

Na konci 13. století se William Wallace (Mel Gibson) po mnoha letech vrací do své vlasti. Ve Skotsku nastávají těžké časy: král zemřel, aniž by po sobě zanechal plnoletého dědice, a trůnu se zmocnil anglický panovník Eduard I., krutý pohan zvaný Dlouhán. Wallace se přidává k povstalcům a stává se jejich vůdcem. Nezměrnou odvahou, vytrvalostí, nadšením a statečností sjednotí svůj lid a vydá se proti anglické přesile konečně vybojovat vytouženou svobodu .

To je anotace amerického historického dramatu z roku 1995 Statečné srdce, ve kterém Mel Gibson nejen ztvárnil hlavní roli, ale rovněž se ujal režie tohoto snímku. Hudbou jej doplnil další slavný Američan James Horner.

A právě historickým filmům se bude věnovat Nikola Bojčev v dalším dílu pořadu Hudba stříbrného plátna. Zazní tak hudba nejen z filmu Statečné srdce, ale například i z válečného dramatu Král z roku 2019. Premiéra je připravena na středu 30. března 2022 v 19 hodin, reprízy si poslechněte v neděli 3.4. v 11:00 a v pondělí 4.4. ve 22:00.

Foto: Profimedia

Podcast