Barbara Maria Willi na Classic Praha

27.5.2019 / Hudba v miléniu / Marek Šulc
Hostem Marka Šulce je v tomto týdnu cembalistka a pedagožka Barbara Maria Willi. Pořad se bude vysílat v premiéře v úterý 28. 5. v 19,00. I. repríza v pátek 31. 5. ve 22,00 a II. repríza v sobotu 1. 6. v 11,00. 

Barbara Maria Willi studovala hru na cembalo ve Freiburgu a Štrasburku. Pod vedením Nikolause Harnoncourta dále provozovací praxi staré hudby, cembalo a kladívkový klavír na Mozarteu v Salcburku. V roce 1995 získala cenu „Prix d’encouragement – special mention“ v mezinárodní cembalové soutěži v Bruggách, dnes je docentkou na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Spolupracuje rovněž s festivalem Concentus Moraviae, kde se v roce 2002 stala dramaturgyní VII. ročníku tohoto mezinárodního hudebního festivalu 13 měst. Založila také nový cyklus koncertů staré hudby v Brně pod názvem Barbara Maria Willi uvádí…

Jako cembalistka spolupracovala s umělci, jakými jsou Magdalena Kožená, Martina Janková, Erich Hoeprich, Erich Hoebarth, Sergio Azzolini, Christian Leiterer aj. Barbara Maria Willi koncertuje na mnoha významných mezinárodních pódiích, založila Visegrad Baroque Orchestra a barokní soubor Capella Apollinis. Její nahrávky („Intrada di Polcinelli“, „Salve mater“) získaly četná ocenění (cena německé hudební kritiky, choc du monde de musique, CD měsíce časospisů Harmonie a Klassik heute).