Christoph Eschenbach exkluzivně na Classic Praha

10.6.2019 / Hudba v miléniu / Marek Šulc
Hostem Marka Šulce je v tomto týdnu hudební legenda, dirigent a klavírista Christoph Eschenbach. Pořad se bude vysílat v premiéře v úterý 11. 6. v 19,00. I. repríza v pátek 14. 6. ve 22,00 a II. repríza v sobotu 15. 6. v 11,00.

Christoph Eschenbach (narozen 20. února 1940 ve Vratislavi) je fenoménem mezi nejlepšími světovými dirigenty. Je všeobecně uznávaným dirigentem i klavíristou, jenž pevně přináleží k německé intelektuální tradici, která se však u něj snoubí s vzácnou emocionální intenzitou. Jeho koncerty jsou oceňovány posluchači po celém světě. Je proslulý šíří svého repertoáru i hloubkou jeho pojetí. Vedl řadu předních orchestrů a získal mnoho nejvyšších hudebních vyznamenání.
Christoph Eschenbach získal řadu ocenění, mj. francouzský Řád čestné legie a Řád umění a literatury, Záslužný řád Spolkové republiky Německo a Cenu Leonarda Bernsteina. V roce 2015 obdržel Hudební cenu Ernsta von Siemense, která je známá jako „Nobelova cena hudby“, za jeho klavíristické i dirigentské úspěchy.

Foto: Johanes Holthaus