Dáša Zázvůrková před mikrofonem

Hudba, divadlo, film a mnohem víc! To je život Dáši Zázvůrkové.

Hostem Marka Šulce je v tomto týdnu zpěvačka, herečka a moderátorka Dáša Zázvůrková. Premiéra pořadu se bude vysílat v úterý 28. 12. v 19,00. I. repríza v pátek 31. 12. v 18,00 a II. repríza v sobotu 1. 1. v 11,00.

“Jsem člověk, který věří v zázraky, má hodně snů, ale skutečnost ty sny někdy předčí. To, že budu jednou hrát v Národním divadle a bude mě režírovat sám Miloš Forman, mě nemohlo nikdy napadnout,” vzpomíná Dáša Zázvůrková, kterou momentálně můžeme vidět v oblíbeném autorském představení Můžem i s mužem, kde hraje spolu s Jitkou Sedláčkovou, Vandou Hybnerovou a Kateřinou Kairou Hrachovcovou.

Kromě divadelních rolí Dášu vždy lákalo skládání vlastních písní. Dříve si však na to netroufla, srovnávala se a to ji brzdilo vyjít s něčím opravdu svým. “Po třicítce jsem ale pocítila změnu. Z holky se stala Žena, přestalo mě zajímat, co si kdo o mě myslí a smířila jsem se s tím, kdo vlastně jsem,” vysvětluje Dáša a dodává: “Pro mě je velmi důležité mít v písni příběh a sdělit ho posluchači. Například písnička Kloboučky pampelišek vypráví o parašutistech, kteří bojovali za naši svobodu. I kdyby ta píseň zaujala jen pár studentů nebo lidí, kteří se zajímají o naši historii, tak to pro mě má smysl.”​

V roce 2020 Dáša vyhrála konkurz a stala se moderátorkou oblíbeného pořadu na ČT Všechno co mám ráda.

Foto: Markéta Riedl

Podcast