Do Prahy přijedou hvězdy Hollywoodu. Alexandr Smutný zve v pořadu Hudba v miléniu na Composers Summit Prague 2023

Hollywoodští skladatelé jako Harry Gregson-Williams, Mychael Danna, Conrad Pope, Jeff Beal, Nan Schwartz nebo Christopher Young přijedou na festival filmové hudby, který se v Praze letos odehraje už podruhé, a to mezi 14. a 20. dubnem.

Alexandr Smutný je trumpetista, člen popové skupiny Jelen, zakladatel soukromé hudební školy Music Academy Prague a také spoluzakladatel platformy Soundsgate, která pořádá letos už druhý ročník festivalu Composers Summit Prague.

Akce má ambice stát se svátkem filmové hudby celoevropského formátu. Do Prahy přiváží světové filmové skladatele, kteří nejen osobně oddirigují svou hudbu na dvou veřejných koncertech s Českým národním symfonickým orchestrem ve Smetanově síni Obecního domu - 14. a 18. dubna, ale také prostřednictvím workshopů, přednášek a dalších akcí předají své know-how tuzemským hudebním profesionálům. Pozornost bude věnována i hudbě z počítačových her. Více se dočtete například zde.

Co všechno Composers Summit Prague nabídne? Nakolik se v současné filmové hudbě používají živé orchestry a může je nahradit elektronika? V čem se filmová hudba liší od videoherní? A který americký filmový skladatel osobně zahraje v Obecním domě na trubku?

Nejen o tom bude Alexandr Smutný hovořit v pořadu s premiérou v úterý 28. března v 19:00 a reprízami v pátek 31.3. od 22:00 a sobotu 1.4. od 11:00. Zaznějí samozřejmě i hudební ukázky z tvorby skladatelů, kteří letošní summit navštíví.

Foto: Alexandr Smutný (©Jan Tran)

Podcast