Hlas i klarinet hnaný větrem

Vojta Nýdl mluví s Markem Šulcem o svém debutovém albu Dítě z větru

Hostem Marka Šulce je v tomto týdnu klarinetista, zpěvák a textař Vojta Nýdl. Premiéra pořadu se bude vysílat v úterý18. 5. v 19,00. I. repríza v pátek 21. 5. ve 22,00 a II. repríza v sobotu 22. 5. v 11,00.

DÍTĚ Z VĚTRU je první sólové album VOJTY NÝDLA, klarinetisty, zpěváka, skladatele a textaře, známého především z kvarteta Clarinet Factory, jehož je spoluzakladatelem. Hudební producentkou alba je BEATA HLAVENKOVÁ, se kterou se setkal již v minulosti v kapele Eternal Seekers na stejnojmenném úspěšném albu, které nahráli spolu s Lenkou Dusilovou a ostatními členy Clarinet Factory, a za které Lenka Dusilová získala hudební cenu Anděl. Písňové album “Dítě z větru” je inspirováno osobním příběhem velmi předčasného a dramatického narození Vojtovy druhé dcery Johanky a je věnováno všem předčasně narozeným dětem. Album tvoří autorské písně Vojty Nýdla, několik z nich vzniklo ve spoluautorství s Beatou Hlavenkovou, textařsky se na albu podílela také Tamara Borovková a Janou Ivanovič Infeldová. Jedna píseň je zhudebněnou básní Bohuslava Reynka. Na albu účinkují kromě Beaty Hlavenkové také kontrabasista Rastislav Uhrík, bubeník Daniel Šoltis, klavíristka Eva Hutyrová a soubory Epoque Quartet a Clarinet Factory.

Z každého prodaného CD bude věnován příspěvek ve výši 20 Kč na konto neziskové organizace "Nedoklubko", která se komplexně věnuje problematice předčasně narozených dětí.

Foto: Zuzana Bönisch

Podcast