Jana Šrejma Kačírková

21.9.2015 / Hudba v miléniu / Marek Šulc

Dalším hostem Marka Šulce v pořadu Hudba v miléniu je sopranistka Jana Šrejma Kačírková.
Jana Šrejma Kačírková se narodila v Českých Budějovicích. V roce 2006 absolvovala Pražskou konzervatoř.
Již v době studií získala řadu ocenění na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech.
V roce 2006 se stala hostem v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. Od roku 2010 je zde stálou členkou souboru opery. V rámci svého stálého angažmá nastudovala a účinkuje v rolích m.j. Eurydika – Orfeus v podsvětí (J. Offenbach), Violetta – La traviata (G. Verdi), Mařenka – Prodaná nevěsta (B. Smetana) a v titulní roli opery Anna Bolena (G. Donizetti).
Je stálým hostem v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, divadle F. X. Šaldy v Liberci, divadle J. K. Tyla v Plzni a Národním divadle v Praze, kde debutovala v roce 2010 v roli Adiny z opery Nápoj lásky G. Donizzetiho. Od té doby zde vystupuje v roli Konstanze z Únosu ze serailu, Susanny z opery Figarova svatba, Olympie z opery Hoffmannovy povídky (J. Offenbach), Terinky z opery Jakobín (A. Dvořák) a Donny Anny z opery Don Giovanni.
Jana Šrejma Kačírková byla hostem řady významných mezinárodních festivalů - na letním festivalu v italském Ercolanu, v Teatro Politeama Greco v Lecce, festivalu Pafos Afrodite Festival na Kypru, Pražském jaru, Smetanově Litomyšli a festivalu Český Krumlov, na kterém účinkovala společně s José Curou.
Je držitelkou tří ocenění Jihočeských Thálií, v roce 2013 získala čestnou cenu festivalu Opera 2013 „Libuška“ za mimořádnou interpretaci v roli Gilda z opery Rigoletto G. Verdiho, Cenu Thálie 2012 za ztvárnění role Julie z opery Romeo a Julie Ch. Gounoda a Cenu Thálie 2013 za mimořádný jevištní výkon v titulní roli Anna Bolena G. Donizzetiho ve stejnojmenné opeře.
Premiéra pořadu je připravena na úterý 22. září v 19 hodin. Reprízy si poslechněte v pátek 25.9. ve 22:00 a v sobotu 26.9. v 11:00.