Jaro bude! #77

Dramaturg Pražského jara zve na letošní ročník

Hostem Marka Šulce je v tomto týdnu dramaturg MHF Pražské jaro Josef Třeštík. Premiéru odvysíláme v úterý 10. 5. v 19,00. I. repríza v pátek 13. 5. ve 22,00 a II. repríza v sobotu 14. 5. v 11,00.   

S hudbou začínal J. Třeštík, když jej na klavír soukromě učila Eliška Kleinová, sestra skladatele Gideona Kleina. Absolvoval třídu s hudebním zaměřením Gymnázia Jana Nerudy. Vystudoval skladbu na pražské HAMU a Royal College of Music v Londýně. Byl soukromým žákem Louise Andriessena v Amsterdamu.

Coby dramaturg Symfonického orchestru Českého rozhlasu se stále aktivně podílí na nové profilaci tělesa, výběru hostujících sólistů a zadávání tvůrčích objednávek současným hudebním skladatelům. Stál u příchodu Alexandra Liebreicha, jenž je od sezony 2018/19 šéfdirigentem orchestru.

Josef Třeštík působí od roku 2015 jako dramaturg Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Tuto pozici bude zastávat souběžně s působností na Pražském jaru. Od roku 2018 má ve funkci hlavního hudebního dramaturga Českého rozhlasu na starosti také dramaturgii hudební prvovýroby, tedy studiového natáčení a výběr koncertů natáčených Českým rozhlasem. V minulém roce se podílel na organizaci a byl členem poroty druhého ročníku skladatelské soutěže pořádané Českou filharmonií. Od roku 2015 je dramaturgem festivalu soudobé hudby Contempuls. 

Foto: Pražské jaro

Podcast