Její "Koronárie" má 400 tisíc zhlédnutí, psala i pro časopis Svět motorů. Hudba v miléniu představuje sopranistku a moderátorku Mirku Časarovou

Kromě pěvecké kariéry je také od září 2022 moderátorkou rádia Classic Praha. Její vtipné přetextování árie "Měsíčku na nebi hlubokém" se stalo během pandemie covidu-19 internetovým hitem.

Miroslava Časarová pochází z malé vesnice na Vysočině, po absolvování gymnázia v Humpolci vystudovala Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor český jazyk - hudební výchova. V posledním ročníku studia nastoupila jako redaktorka do časopisu Svět motorů, ale zároveň také začala studovat zpěv ve třídě Brigity Šulcové na Pražské konzervatoři. Dokončila ji v roce 2008. Nyní se zdokonaluje pod vedením brazilského barytonisty Miguelangela Cavalcantiho.

Je sólistkou Hudby hradní stráže a Policie ČR a členkou holešovického hudebního divadla Rock Opera Praha. Hostuje v mnoha českých operních domech, objevuje se mimo jiné jako Aida, Giuditta, Mařenka, Cizí kněžna, Sylva Varescu nebo třeba Krásná Helena. V roce 2019 získala širší nominaci na cenu Thálie za roli Leonory ve Verdiho opeře Il Trovatore. Věnuje se také koncertní činnosti, komornímu reperotáru v triu Emida a jazzovým a swingovým skladbám s kvintetem Trombonetta Praha.

S velkým ohlasem se v roce 2020, během prvního lockdownu, setkalo její internetové video s nahrávkou vtipně přetextované árie "Měsíčku na nebi hlubokém" z Dvořákovy opery Rusalka. Skladba "Koronárie aneb žalozpěv jedné operkyně" má nyní na YouTube již přes 400 000 tisíc zhlédnutí. Kromě zpěvu se věnuje moderování a psaní písňových textů a básní.

Od září 2022 je na rádiu Classic Praha moderátorkou odpoledního, podvečerního a víkendového vysílání.

Jaký má vztah k herectví? Zpívá populární hudbu jiným způsobem než operu? A při které profesi málem ztratila hlas? Nejen to prozradí Mirka Časarová v pořadu, který i s hudebními ukázkami odvysíláme v premiéře v úterý 10. ledna v 19:00, reprízy budou následovat v pátek 13.1. ve 22:00 a v sobotu 14.1. v 11:00.

Foto: Maynka

Podcast